KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165292
*
nr 1616 5292
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1926, Landsväg med kyrka. Olja på duk, 47x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:42:35
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Folke Wilhelmson Berg
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: folke wilhelmson berg landsväg med kyrka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Folke Wilhelmson Berg
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
nr 1616 5292
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1926, Landsväg med kyrka. Olja på duk, 47x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Folke Wilhelmson Berg
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: folke wilhelmson berg landsväg med kyrka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37